Podsumowanie
poprzednich edycji

Gdańsk / Gdynia / Sopot / Poznań / Warszawa / Online

Poprzednia edycja w liczbach

Jako pasjonaci programowania postanowiliśmy wydłużyć Dzień Programisty i zorganizować Tydzień Programisty w dniach 6 – 13 września 2023!

Dzięki różnorodności tematów oraz partnerów stworzymy przestrzeń, w której przyszli i obecni programiści, pracodawcy, inwestorzy oraz eksperci będą mogli poznać się i nauczyć się od siebie jak najwięcej.

6

edycja

5

miast

9

dni

1000

uczestników

14

warsztatów

8

prelekcji

1

konferencja

Za nami kolejna, 5 edycja tego wydarzenia!

W tym roku przygotowaliśmy warsztaty technologiczne, a ich tematykę uzależniliśmy od trendów obecnie panujących na rynku.

Podczas tygodnia, który przedłużył się z 7 do 9 dni odbyły się warsztaty, prelekcje i spotkania w 5 miastach: Gdańsku, Sopot, Poznań, Gdynia, Warszawa oraz online. Jak co roku, odbyły się też prelekcje z szeroko rozumianego HR-u.

Dzięki „HR Środzie” oraz panelom podczas konferencji „Hello IT”, przekazaliśmy najważniejsze informacje dotyczące obecnych oczekiwań rynku IT, zapotrzebowaniu na specjalistów oraz dużą dawkę porad dotyczących procesów rekrutacyjnych obowiązujących w firmach IT.

Tydzień programisty rozpoczęliśmy 6 września 2022 r warsztatami z technologii takich jak: GIT, data science, testowanie oprogramowania, JavaScript, HTML&CSS, Python, Java, SQL i Scratch. Wydarzenie zakończyliśmy 14 września konferencją Hello IT z Tech roadmap dla (nie)juniorów, która odbyła się w przestrzeni DevOne w Gdańsku. Podczas tegorocznego Tygodnia Programisty zorganizowaliśmy łącznie 14 warsztatów, 8 prelekcji, panel dyskusyjny oraz konferencję!

Do akcji przyłączyło się ponad 37 partnerów. Otrzymaliśmy patronaty honorowe od Ministerstwa Cyfryzacji, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydentów Miast: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Poznań. Patronatem honorowym objęła nas również Politechnika Gdańska.

Podczas tegorocznej edycji, na wszystkie wydarzenia zapisało się łącznie 2200 osób. Największą grupę uczestników tegorocznego Tygodnia Programisty stanowiły osoby, które zaczynają wkraczać na rynek branży IT, zatem stażyści, juniorzy oraz osoby, które dopiero rozpoczęły proces przekwalifikowania się zawodowego. Pozostałą grupę stanowiły osoby, które czynnie pracują w branży IT ale chcą poszerzać swoją wiedze i doświadczenia oraz stanowią część społeczności IT, która od lat budujemy.

Dla naszych uczestników realizujemy
warsztaty, prelekcje, panele dyskusyjne oraz konferencje.

Tematyka Tygodnia Programisty dotyczyła dziedzin:

Testowanie

Programowanie

Data Science

Security

HR

Sztucznej inteligencji