HR Środa: HR Środa: Tips & Tricks podczas rozmowy rekrutacyjnej

Tryki i haczyki w procesie rekrutacji, to zagadnienie które postaram się aktywnie poruszyć podczas naszego spotkania. Przekażę na co warto zwrócić uwagę przygotowując się i biorąc udział w procesie rekrutacji. No właśnie, kiedy właściwie zaczyna się rekrutacja, a kiedy kończy? Co zwiększa nasz sukces, a co ‘spali’ nas na starcie? Ile czasu zajmuje ocena CV? Jakie fakapy z CV zostały mi w pamięci? Chętnie podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami.

PyData Trójmiasto x Thomson Reuters Labs #19

Zapraszamy na darmowe wydarzenie organizowane przez PyData Trójmiasto oraz Thomson Reuters. Event w formie online (stream YouTube)  

Prelekcje:
 
  1. Practical application of language models in the legal domain (based on data from European Court of Human Rights)
  2. AI Economics & delivering production level machine learning components with ModelOps
Neural network based machine learning models are commonly used to solve challenging natural language processing (NLP) problems. In the first part of this lecture, we will take a look at large pre-trained language models and how to prompt them to generate specific outputs. We will show a practical application of this in the legal domain, using data form the European Court of Human Rights and the Swiss Federal Supreme Court. In the second part of the presentation we will focus on how to build production software components with machine learning models. We will cover various aspects of MLOps and also challenges around large neural network models.

Security Awareness dla programistów

Tematem prelekcji będzie przede wszystkim awareness skierowany do programistów. Porozmawiamy m.in. o tym, że wszystkie aplikacje internetowe (i mobilne też) są atakowane; w jaki sposób się to dzieje oraz jakie są możliwe konsekwencje udanych ataków. Omówimy co zrobić by jak najlepiej przygotować aplikację i siebie na potencjalne ataki.

HR Środa: Panel dyskusyjny Scalac: Którędy do IT?

Scalac jest firmą konsultingowo-programistyczną, tworzącą oprogramowanie dla klientów z całego świata. Specjalizuje się w programowaniu funkcyjnym i całościowych rozwiązaniach dla branż takich jak HealthTech czy FinTech. W skład firmy wchodzi 135 osób, w tym zespoły Backend, Frontend, DevOps, QA oraz UX/UI, które wspólnie tworzą najlepsze rozwiązania dla naszych klientów oraz rozwijają wewnętrzne projekty produktowe oraz open-source.

Jak w 3h stworzyć stronę dla fanów Gwiezdnych Wojen przy pomocy NextJS i API?

W trakcie warsztatów przejdziemy przez pełen proces tworzenia serwisu internetowego. Opowiem, czym jest NextJS oraz jak skonfigurować środowisko i połączyć serwis z dowolnym API. Na przykładzie publicznego API Gwiezdnych Wojen, poznasz w jaki sposób rozpocząć prosty projekt, zbudować szkielet aplikacji i wygenerować dynamiczne strony. Na zakończenie opublikujesz swoją stronę w internecie! To wszystko tylko w 3h.

Nie wiesz czym jest API? Zrobię krótkie wprowadzenie, aby każdy rozumiał z czym pracuje. Budowanie aplikacji czy publikowanie serwisu w sieci? Zobaczysz, że nie jest to trudne i poznasz czym jest Vercel.

Warsztat skierowany jest dla osób początkujących, chcących nauczyć się podstaw NextJS oraz praktycznego użycia gotowego API.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
– trochę orientujesz się w JavaScript,
– wiesz, czym jest zmienna albo funkcja,
– chciałbyś dowiedzieć się, jak zacząć i co Ciebie interesuje (backend/frontend),
– szukasz inspiracji na projekty w których rozwiniesz swoje umiejętności.

HR Środa: Jak opowiadać o błędach i porażkach na rozmowie rekrutacyjnej?

Nikt nie lubi rozmawiać o swoich porażkach, zarówno tych dotyczących swojego życia osobistego, jak i zawodowego. Wracanie myślami do chwil, gdy nasze starania spełzły na niczym lub kiedy zawiedliśmy ważne dla nas osoby, nie jest niczym przyjemnym. Coraz częściej jednak, pytania dotyczące właśnie porażki pojawiają się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Warto zatem przygotować się na taką możliwość, gdy stajemy przed szansą zdobycia nowej, lepszej pracy.

Podzielę się z Wami odpowiedziami na pytania:
– Z jakiego powodu mogą pojawić się pytania o Twoje błędy i porażki na rozmowie rekrutacyjnej?
– Jak odpowiadać i jak NIE odpowiadać na takie pytania?
– W taki sposób przygotować się do odpowiedzi na pytania o błędy i porażki?
– Co zrobić w razie wpadki w trakcie rozmowy rekrutacyjnej?

Wizualizacja w data science: od raportu do usługi

Wizualizacja danych w Data Science to, po Data Mining, najważniejszy krok w cyklu tworzenia usług opartych na danych. Jest on bezpośrednio związany z finalnym odbiorcą naszych modeli. Wizualizacji danych jest równie blisko do aspektów biznesowych jak i technicznych! W trakcie prelekcji odpowiemy sobie na kilka pytań (jak?, dlaczego?, po co?) i poznamy najważniejsze praktyki przedstawiania wiedzy. A wszystko to w trakcie przeglądu modułów i frameworków do wizualizacji danych, które przydają się analitykom (Python) jak i web developerom (JavaScript).

Stwórz swoją pierwszą aplikację w C#

Warsztaty wprowadzają w język programowania C# od podstaw. Przejdziemy przez możliwe zastosowania platformy .NET w aspekcie aplikacji webowych, desktopowych, gier oraz IoT (Internet of Things). Omówimy aktualne trendy wśród programistów .NET a także ścieżki rozwoju programistów C#. W trakcie warsztatów stworzymy prostą aplikację desktopową przy użyciu WPF. Warsztat skierowany jest do osób mających przynajmniej odrobinę doświadczenia z programowaniem w dowolnym języku.