Jak w 3h stworzyć stronę dla fanów Gwiezdnych Wojen?

W trakcie warsztatów przejdziemy przez pełen proces tworzenia serwisu internetowego. Opowiem, czym jest NextJS oraz jak skonfigurować środowisko i połączyć serwis z dowolnym API. Na przykładzie publicznego API Gwiezdnych Wojen, poznasz w jaki sposób rozpocząć prosty projekt, zbudować szkielet aplikacji i wygenerować dynamiczne strony. Na zakończenie opublikujesz swoją stronę w internecie! To wszystko tylko w 3h.

Nie wiesz czym jest API? Zrobię krótkie wprowadzenie, aby każdy rozumiał z czym pracuje. Budowanie aplikacji czy publikowanie serwisu w sieci? Zobaczysz, że nie jest to trudne i poznasz czym jest Vercel.

Warsztat skierowany jest dla osób początkujących, chcących nauczyć się podstaw NextJS oraz praktycznego użycia gotowego API.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
– trochę orientujesz się w JavaScript,
– wiesz, czym jest zmienna albo funkcja,
– chciałbyś dowiedzieć się, jak zacząć i co Ciebie interesuje (backend/frontend),
– szukasz inspiracji na projekty w których rozwiniesz swoje umiejętności.

Podstawy pracy z GITem

Poznamy podstawowe komendy Git’a, tak by bez przeszkód wejść w pierwszy komercyjny projekt, w którym używa się Gita. Skupimy się bardzo na części praktycznej.

Dla kogo: Dla osób uczących się programować, albo zaczynających pracę w branży.

Wymagania: Laptop z dowolnym systemem. Jeśli windows to zainstalowanie Git Bash. Jeśli Mac lub Linux, to po prostu zainstalowany Git.

CODE:ME Kids: Kilka puzzli tworzy całość, czyli programowanie w Scratchu

Podczas warsztatów uczestnicy zaprogramują własną grę typu labirynt za pomocą języka Scratch. Poprzez podejście “od ogółu do szczegółu” ustalimy jakie elementy są konieczne do stworzenia w pełni funkcjonalnej gry. Uczestnicy nauczą się korzystać z internetowej wersji Scratcha, modyfikować wygląd i ruch bohaterów (duszków) oraz wykorzystać zmianę tła do urozmaicenia rozgrywki. Po dołożeniu do tego kolizji, pętli, zmiennych i instrukcji warunkowych każdy stworzy spersonalizowany projekt, gotowy by rozszerzać go o dalsze funkcjonalności.

Dla kogo: 4-6 klasa SP, maksymalnie 10 osób w grupie.

Zacznij programować w Pythonie!

❓Rozważasz wejście do branży IT?
❓Zastanawiasz się czy programowanie to coś dla Ciebie?
❓A może chcesz poznać podstawy programowania, ale nie było na to czasu?

Tydzień Programisty nadchodzi! Oto świetna okazja, by poznać jeden z najpopularniejszych języków programowania, a jednocześnie język przyjazny dla początkujących. Warsztaty wprowadzają w język programowania Python od zupełnych podstaw. Nauczymy się składni języka, napiszemy pierwsze skrypty w Pythonie. Warsztaty nie wymagają znajomości programowania. Konieczna jest sprawna obsługa komputera – poruszanie się po folderach, tworzenie nowych plików, obsługa przeglądarki.