Hello IT – tech roadmap dla (nie)juniorów

Dzień Programisty to święto, a święta trzeba odpoczywać, więc zapraszamy Was dzień później 14.09 w środę na Konferencję Hello IT – zwieńczającą tydzień programisty. Wartościowe prelekcje nie tylko dla juniorów. Poruszymy tematy związane z: Cybersecurity, Przemysłem 4.0, Data Science oraz najnowszymi trendami w branży IT.

Prelekcje:
 1. Od hakerów po „Have I Been Pwned” – to narastający problem. Nie chodzi tylko o hakowanie firm i systemów, ale także o włamanie się do zwykłych ludzi. Spotkałem wielu ludzi, którzy zostali zhakowani i nie wiedzieli o tym, więc pomyślałem, że podzielę się spostrzeżeniami, aby bałagan w CyberSec nie nastał. Od strony QA i DEV po zasady znane z NIST czy Windows Defender – przykład włamania z własnego podwórka.
  (Andrzej Piotrowski)
 2. AI/ML – trajektoria trendów i ścieżki rozwoju. W prezentacji postaram się przybliżyć aktualne trendy w dziedzinie AI/ML. Poruszę temat perspektyw rozwoju, początkowo z punktu widzenia potrzeb organizacji / firmy, przechodząc do rozwoju samego pracownika. Opowiem o zróżnicowaniu w odpowiedzialnościach na poszczególnych stanowiskach oraz powodach, dla których takie zróżnicowanie występuje. Pojawi się kilka porad praktycznych dotyczących ukierunkowania swojej trajektorii, oraz umiejętności, które nieraz nie są widoczne w opisach stanowisk, a okazują się kluczowe.
  (Łukasz Goncerzewicz)
 3. Jak zacząć i jak się nie pogubić w świecie IT – Programowanie niejedno ma imię. Tak samo jak technologie, których są setki a nawet tysiące. Co więcej, co roku pojawiają się kolejne i kolejne. AI, ML, IoT, VR, AR, Cybersec, Cloud i cała masa innych buzzwordów. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Jak rozwijać swoje kompetencje przemyślanie i przyszłościowo. Od czego tak naprawdę zacząć. Przybliżę tę perspektywę tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki i tym, którzy szukają dalszego rozwoju.
  (Marcin Młyński)
 4. Rekruter programista, czyli o najnowszych trendach w IT
  Prelegentka opowie o najnowszych trendach w IT i odniesie się do kilku pytań:
  – Jaka komunikacja między rekruterem a kandydatem zapewni nam win-win?
  – Jakie są najczęściej poszukiwane specjalizacje w IT?
  – Jakie są najbardziej pożądane hard skills w IT i dlaczego warto się ich uczyć?
  – Soft skills – na ile są ważne i które warto rozwijać?
  – Co z tą pracą zdalną? Oczekiwania vs. rzeczywistość.
  – Kim jest współczesna specjalistka IT?
  (Dalia Sadowska)
 5. Przemysł 4.0 – czy to aż takie proste? (Jakub Kaszuba)

Proszę mi to zautomatyzować

Spotkanie w formule HS3 Academy, czyli uczymy się razem: wszyscy od wszystkich. Temat przewodni to automatyzacja: testów i nie tylko. Skupimy się głównie na aplikacjach webowych. Na pierwszy ogień idzie Python + Selenium. Oprócz tego w kolejnych projektach wypróbujemy różne języki (JavaScript, Python, Java) i różne narzędzia (Selenium, Cypress, Pupeteer, WebDriver). Złożymy to do kupy, zepniemy w process Continuous Integration, a co będzie dalej zobaczymy. W międzyczasie pogadamy, popijemy Club Mate i miło spędzimy czas.

To wydarzenie jest wspierane przez MVP Match!

Jeśli jesteście ciekawi co oferują zapraszamy do odwiedzenia ich strony: https://elite.mvpfactory.co/ref?code=KDwmc6E0eT

CODE{sun}DAY Trójmiasto: HTML&CSS

Podczas warsztatów poruszymy absolutne podstawy tworzenia szkieletu strony za pomocą HTML oraz pokolorujemy naszą stronę przy pomocy CSS. Poznamy, w jaki sposób jesteśmy w stanie zrobić podstawową stronę internetową. Zaczniemy od informacji teoretycznych, opisu czym są dane technologie, jak je używać oraz ich możliwości.

Efekt?

Podstawowy zarys tematu, podstawowa wiedza z zakresu HTML&CSS, stworzymy własny landing page, więc będziemy mieli czym się pochwalić w domu 🙂

Warsztat jest dla każdego, kto jeszcze nie zna, a chce poznać technologie front end’owe.