Jak w 3h stworzyć stronę dla fanów Gwiezdnych Wojen?

W trakcie warsztatów przejdziemy przez pełen proces tworzenia serwisu internetowego. Opowiem, czym jest NextJS oraz jak skonfigurować środowisko i połączyć serwis z dowolnym API. Na przykładzie publicznego API Gwiezdnych Wojen, poznasz w jaki sposób rozpocząć prosty projekt, zbudować szkielet aplikacji i wygenerować dynamiczne strony. Na zakończenie opublikujesz swoją stronę w internecie! To wszystko tylko w 3h.

Nie wiesz czym jest API? Zrobię krótkie wprowadzenie, aby każdy rozumiał z czym pracuje. Budowanie aplikacji czy publikowanie serwisu w sieci? Zobaczysz, że nie jest to trudne i poznasz czym jest Vercel.

Warsztat skierowany jest dla osób początkujących, chcących nauczyć się podstaw NextJS oraz praktycznego użycia gotowego API.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
– trochę orientujesz się w JavaScript,
– wiesz, czym jest zmienna albo funkcja,
– chciałbyś dowiedzieć się, jak zacząć i co Ciebie interesuje (backend/frontend),
– szukasz inspiracji na projekty w których rozwiniesz swoje umiejętności.

Jak opowiadać o błędach i porażkach na rozmowie rekrutacyjnej?

Nikt nie lubi rozmawiać o swoich porażkach, zarówno tych dotyczących swojego życia osobistego, jak i zawodowego. Wracanie myślami do chwil, gdy nasze starania spełzły na niczym lub kiedy zawiedliśmy ważne dla nas osoby, nie jest niczym przyjemnym. Coraz częściej jednak, pytania dotyczące właśnie porażki pojawiają się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Warto zatem przygotować się na taką możliwość, gdy stajemy przed szansą zdobycia nowej, lepszej pracy.

Podzielę się z Wami odpowiedziami na pytania:
– Z jakiego powodu mogą pojawić się pytania o Twoje błędy i porażki na rozmowie rekrutacyjnej?
– Jak odpowiadać i jak NIE odpowiadać na takie pytania?
– W taki sposób przygotować się do odpowiedzi na pytania o błędy i porażki?
– Co zrobić w razie wpadki w trakcie rozmowy rekrutacyjnej?

Wizualizacja w data science: od raportu do usługi

Wizualizacja danych w Data Science to, po Data Mining, najważniejszy krok w cyklu tworzenia usług opartych na danych. Jest on bezpośrednio związany z finalnym odbiorcą naszych modeli. Wizualizacji danych jest równie blisko do aspektów biznesowych jak i technicznych! W trakcie prelekcji odpowiemy sobie na kilka pytań (jak?, dlaczego?, po co?) i poznamy najważniejsze praktyki przedstawiania wiedzy. A wszystko to w trakcie przeglądu modułów i frameworków do wizualizacji danych, które przydają się analitykom (Python) jak i web developerom (JavaScript).

Wstęp do programowania w C#

Warsztaty wprowadzają w język programowania C# od podstaw. Przejdziemy przez możliwe zastosowania platformy .NET w aspekcie aplikacji webowych, desktopowych, gier oraz IoT (Internet of Things). Omówimy aktualne trendy wśród programistów .NET a także ścieżki rozwoju programistów C#. Warsztaty nie wymagają znajomości programowania.

Proszę mi to zautomatyzować

Spotkanie w formule HS3 Academy, czyli uczymy się razem: wszyscy od wszystkich. Temat przewodni to automatyzacja: testów i nie tylko. Skupimy się głównie na aplikacjach webowych. Na pierwszy ogień idzie Python + Selenium. Oprócz tego w kolejnych projektach wypróbujemy różne języki (JavaScript, Python, Java) i różne narzędzia (Selenium, Cypress, Pupeteer, WebDriver). Złożymy to do kupy, zepniemy w process Continuous Integration, a co będzie dalej zobaczymy. W międzyczasie pogadamy, popijemy Club Mate i miło spędzimy czas.

To wydarzenie jest wspierane przez MVP Match!

Jeśli jesteście ciekawi co oferują zapraszamy do odwiedzenia ich strony: https://elite.mvpfactory.co/ref?code=KDwmc6E0eT

CODE{sun}DAY Trójmiasto: HTML&CSS

Podczas warsztatów poruszymy absolutne podstawy tworzenia szkieletu strony za pomocą HTML oraz pokolorujemy naszą stronę przy pomocy CSS. Poznamy, w jaki sposób jesteśmy w stanie zrobić podstawową stronę internetową. Zaczniemy od informacji teoretycznych, opisu czym są dane technologie, jak je używać oraz ich możliwości.

Efekt?

Podstawowy zarys tematu, podstawowa wiedza z zakresu HTML&CSS, stworzymy własny landing page, więc będziemy mieli czym się pochwalić w domu 🙂

Warsztat jest dla każdego, kto jeszcze nie zna, a chce poznać technologie front end’owe.