Podstawy analizy szeregów czasowych w Pythonie. Warsztaty Data Science. – Wrocław

Tydzień Programisty i Wrocław 06.09.2021, poniedziałek 17:30-20:30

Na warsztatach poznamy podstawy analizy i prognozowania na podstawie szeregów czasowych w Pythonie. Szeregi czasowe stają się gorącym tematem w świecie Data Science ze względu na powszechność danych ze znacznikiem czasu, na przykład danych z urządzeń Internet of Things, transakcji finansowych, zdarzeń na stronach internetowych albo danych medycznych. W narzędziach analityków powinny znajdować się metody związane z analizą takich danych jak i przewidywaniem tego, co wydarzy się w przyszłości. Warto również zrozumieć dlaczego zwyczajne metody uczenia maszynowego zawodzą w przypadku uszeregowanych obserwacji i jak poradzić sobie z tym ograniczeniem.

Ważne: Warsztaty skierowane są do osób, które posiadają minimalną wiedzę na poziomie podstaw Pythona (funkcje, klasy) jak i miały styczność z najważniejszymi bibliotekami Data Science i Machine Learning w Pythonie – numpy i pandas.

Trener: Szymon Moliński
Specjalista Machine Learning, Dane Przestrzenne

Data Scientist w firme SARE zajmującej się marketingiem internetowym. Na codzień programista Pythona mierzący się z problemami przetwarzania i analizy wielkich zbiorów danych a od czasu do czasu konsultant ds. uczenia maszynowego i algorytmów sztucznej inteligencji, systemów informacji przestrzennej i przetwarzania oraz analizy danych satelitarnych.
Współpracuje z firmami rodzimymi jak i instytucjami zagranicznymi, tworzy bibliotekę do analiz geostatystycznych, pisuje do profesjonalnych magazynów programistycznych, udziela się na meetupach, tańczy breakdance i jest dumnym posiadaczem mopsa i bernardyna.

Szczegóły
Start: 17:30
Gdzie: Fenoris, sala nr 7, ul. Leszczyńskiego 4, Wrocław, IV piętro