IT 5 – pogadajmy o IT: Pierwsza praca w IT. Meetup online.

online i Tydzień Programisty 10.09.2021, piątek 17:45-20:00

IT 5 to spotkania, podczas których nasi prelegenci będą poruszać tematy związane z szeroko pojętą branżą IT. Nie zabraknie tematów związanych z pierwszymi krokami stawianymi w programowaniu i testowaniu, jak i zagadnień, dla tych którzy mają je już za sobą.
Ideą wydarzenia jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także poznanie się bliżej, a w przyszłości może tworzenie wspólnych projektów. 😉

HARMONOGRAM WYDARZENIA:
17:45 Ludzka strona code review

Monika Filipkowska

Socjolożka, która 6 lat temu zakochała się w programowaniu i… programistach/-kach. Miłośniczka starych filmów, książek fantasy i Beatlesów. Na co dzień – Front-End Developer w Egnyte Poland. Po godzinach organizatorka lokalnych wydarzeń, takich jak: TEDxPoznań, girls.js, Rails Girls Poznań, PyLadies, Pyrkon, czy Devoxx4Kids.
18:10 -> Jak złapać zielonego robota za czułki – czyli pierwsza praca w świecie Androida.

Android to dział specyficzny, na który decyduje się niewiele osób czujących wewnętrzny pociąg do programowania. Podczas wystąpienia skupimy się na tym, jak dobrze do tego podejść, aby pierwsze kroki jako Junior Android Developer zakończyły się sukcesem.

Prelegent: Patryk Połeć:
Przez lata gry oraz książki były moją pasją. Aktualnie nauka Androida pochłania mnie całkowicie. Wolny czas spędzam na czytaniu nowinek technologicznych ze świata mobilnego, oglądaniu różnego rodzaju konferencji typu Google I/O czy Kotlin Konf czy zwyczajnie na czytaniu dokumentacji interesujących open sourcowych (i nie tylko) bibliotek mobilnych. Poszukiwałem swojej ścieżki jako .NET Fullstack Developer, po czasie jednak orientując się, że to właśnie Android jest mi przeznaczony. Od kwietnia 2020 roku pracuję w firmie Snowdog jako Junior Android Developer. Współtworzę oprogramowanie dla humanoidalnego robota Peppera, oraz kiosków mobilnych, które znajdują swoje zastosowanie w e-commerce.

18:40 Podążyłem za marzeniami i… co teraz?
Podążyłem za marzeniami, zrealizowałem plan i… co teraz, czyli kilka słów o tym, że przebranżowienie i znalezienie pierwszej pracy w światku IT to dopiero sam początek.
Jeżeli sądziliście, że nauka, szukanie i znalezienie pracy było trudne to… oh wait… a może nie będzie tak źle?
Opowiem Wam o swoich pierwszych krokach jakie od 10 miesięcy stawiam w nowym i tajemniczym świecie IT, w poznańskim software house Merixstudio.

Prelegent: Mikołaj Paczkowski
Kiedyś radiowiec, DJ, filozof i barman; 14 lat pracował w digital marketingu wielkich korporacji, bawił się w menedżerowanie pomnażając korpo-profity i własne doświadczenia; w końcu doszedł do wniosku, że prawdziwa siła tkwi w technologii i postanowił być programistą; zawodowo i prywatnie poszukuje sensu, dobra, spełnienia i transparentności; minimalista wonna be; lubi myśleć, że jest współczesnym człowiekiem renesansu.
Codziennie torturuje się rozmyślaniami o braku wyrazistego i powalającego hobby, idealnie odnajduje się jednak w blasku południowego słońca, fascynuje dobrą bałkańską kuchnią, zachwyca morskimi pejzażami i wybiera wciąż nowe podróżnicze ścieżki – osobiście lub czytając reportaże. Kociarz. Obecnie – Junior Python Developer w Poznańskim software house Merixstudio.com

19:10 Skok na głęboką wodę, czyli przebranżowienie.
Prelegent: Adam Gomowski
Absolwent: Politechniki Gdańskiej (w zakresie magisterium oraz studiów podyplomowych Aplikacje i Usługi Internetowe), Szkoły Businessu Politechniki Warszawskiej (MBA), Fundacji CODE:ME (w zakresie kursów podstawowego i zaawansowanego Javy). Przed przebranżowieniem, przez 18 lat związany z branżą ubezpieczeniową, głównie w zakresie oceny i kontroli ryzyka (underwriting). Po przebranżowieniu (w lutym 2020 roku): programista w języku Java w Epam Systems (Poland) Sp. z o.o.