Wprowadzanie do Data Science – warsztaty

Tydzień Programisty i Wrocław 10.09.2019, wtorek 17:00-20:00

Ogrom danych, jakie przetwarza się na świecie każdego dnia wymaga specjalistów, którzy z jednej strony będą potrafili zapewnić infrastrukturę do wykonania tego zdania, zaproponować algorytmy do przetwarzania tych danych, wyciągnąć z wyniku tych działań wnioski, przeanalizować pod kątem biznesowym i przedstawić pozostałym w jasny i zrozumiały sposób. UF. Dużo, prawda? A tym wszystkim zajmuje się właśnie Data Scientist na co dzień.

Data Science jako profesja powstało z połączenia wielu wąskich specjalności z potrzeby kompleksowego przetwarzania i analizy ogromnych ilości danych, jakie są zbierane w różnorodny sposób. Trend, który zapoczątkowało pojawienie się pojęcia big data, rozwija się i zyskuje na popularności tak szybko, że obecnie Data Scientist są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wiedza, jaką możemy pozyskać z zebranych danych od naszych użytkowników, klientów czy pacjentów jest nie do przecenienia, a że nikt nie chce zostać w tyle, to rośnie zapotrzebowanie na osoby zajmujące się tym zagadnieniem. Dodatkowo, biblioteki i narzędzia, które służą właśnie temu zadaniu są coraz dostępniejsze i przystępniejsze, przez co poziom wejścia spada, a szansę na wejście do zawodu uzyskali również ci, którzy nie mają za sobą wieloletnich studiów.

Podczas krótkich warsztatów spróbujemy zaprezentować Wam, jak wygląda analiza danych, jakie narzędzia czy wiedza są konieczne, by zacząć szukać pierwszej pracy i samodzielnie spróbujemy rozwiązać pierwszy problem związany z analizą dużego zbioru danych.

Podczas zajęć poznasz:

 1. Podstawy zabawy na danych – Pandas i Numpy
 2. Jak tworzyć wykresy, żeby świat mógł zrozumieć co właśnie robisz
 3. Uczenie maszynowe – wstęp
 4. Liniowa regresja – czy warto kupić dom?
 5. Decision Tree – sadzimy drzewa dla banku
 6. Random Forest – Titanic! prawdziwa historia
 7. Kmean – oceniamy wina

By w pełni skorzystać z warsztatów, konieczne są podstawy programowania – tworzenie obiektu, typy danych, tworzenie funkcji. Do tego niezbędne będą zagadnienia matematyczne: czym jest funkcja liniowa, logarytm i potęga.

Organizacyjnie w skrócie:

 • Prowadzący: Mateusz Kubaszek
 • Kiedy: 10.09.2019, 17:00-20:00
 • Gdzie: EuroProfes, ul. Ofiar Oświęcimskich 17, Wrocław
 • Za ile: 25 zł