Jak w 3h stworzyć stronę dla fanów Gwiezdnych Wojen przy pomocy NextJS i API?

07.09.2022 godz. 17.00-20.00 Online Radosław Zagórski

W trakcie warsztatów przejdziemy przez pełen proces tworzenia serwisu internetowego. Opowiem, czym jest NextJS oraz jak skonfigurować środowisko i połączyć serwis z dowolnym API. Na przykładzie publicznego API Gwiezdnych Wojen, poznasz w jaki sposób rozpocząć prosty projekt, zbudować szkielet aplikacji i wygenerować dynamiczne strony. Na zakończenie opublikujesz swoją stronę w internecie! To wszystko tylko w 3h.

Nie wiesz czym jest API? Zrobię krótkie wprowadzenie, aby każdy rozumiał z czym pracuje. Budowanie aplikacji czy publikowanie serwisu w sieci? Zobaczysz, że nie jest to trudne i poznasz czym jest Vercel.

Warsztat skierowany jest dla osób początkujących, chcących nauczyć się podstaw NextJS oraz praktycznego użycia gotowego API.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
– trochę orientujesz się w JavaScript,
– wiesz, czym jest zmienna albo funkcja,
– chciałbyś dowiedzieć się, jak zacząć i co Ciebie interesuje (backend/frontend),
– szukasz inspiracji na projekty w których rozwiniesz swoje umiejętności.

Radosław Zagórski

Lead Software Development Engineer w Wizards of the Coast. Poważny związek z IT trwa od momentu pierwszego kontaktu z Commodore C128d. W czasach braku stałego dostępu do internetu tworzył strony internetowe offline i przechowywał na dyskietkach. Traktując pracę jako hobby, rozpoczął pracę jako tester gier, a następnie programista. Przez ostatnie 16 lat zaangażowany w projekty dla takich marek jak: EA Sports, Fandom, Enea, Przelewy24, YES, Boozt, Disney, F-Secure, Bilety24. Obecnie rozwija zespół eCommerce pracując przy projektach DnDBeyond.com Prywatnie tata 2 synów, szczęśliwy mąż, fan gier planszowych i RPG (Dungeons & Dragons to pasja i praca) oraz miłośnik malowania figurek.