Hello IT! – AI Meetup – wieczorna konferencja

Poznań i Tydzień Programisty 13.09.2019, piątek 18:00-21:00

Hello IT! to cykl konferencji, podczas których w jednym miejscu i czasie zbieramy doświadczonych ekspertów świata IT, by porozmawiać o tym, jak i czego się uczyć, jak się dalej rozwijać i w jak wyglądają bieżące trendy. Świat nie cierpi stania w miejscu, a technologie zmieniają się szybciej niż obrazki w kalejdoskopie. Które technologie są warte uwagi, jak się do nich przygotować i na czym skupić swoją uwagę spróbują odpowiedzieć zaproszeni prelegenci.

Podczas Hello IT! 2019 przedstawimy czym jest sztuczna inteligencja (ang. artificial intelligence, AI).

Wiele osób obawia się wcielenia w realne życie scenariusza z „Terminatora”, gdzie system Skynet przejął kontrolę nad maszynami. A tymczasem Microsoft niedawno postanowił „wpompować” 1 miliard USD w firmę OpenAI, która pracuje nad stworzeniem silnej sztucznej inteligencji! Jednak zgodnie ze słowami Sama Altmana, prezesa OpenAI, nie ma się czego bać, a wręcz przeciwnie! I tutaj cytat:

Stworzenie sztucznej silnej inteligencji będzie najważniejszym technologicznym przełomem w historii ludzkości, mającym potencjał zmienić bieg jej historii. Naszą misją jest, aby ta technologia służyła dobru ludzkości.
Wszystko wskazuje na to, że kiedyś rzeczywiście dojdzie do przełomu, choć na razie nie wiadomo kiedy on nastąpi…

Prelekcje

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja – jak się za to zabrać? | Szymon Moliński, Data Lions / Sales Intelligence

Uczenie maszynowe i analiza danych stały się bardzo popularnym kierunkiem rozwoju dla osób chcących wykonywać ciekawe i dobrze płatne projekty. Czym jednak jest data science, jakie są specjalizacje w tej dziedzinie i jak prezentuje się krajobraz firm zajmujących się zastosowaniami sztucznej inteligencji w Polsce? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskacie podczas spotkania.

AI – nowy start czy początek końca? | Marcin Młyński, Fundacja CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto

Sztuczna inteligencja już teraz zmienia świat i mamy okazję być w tym wyjątkowym miejscu, aby wszystko obserwować z pierwszych rzędów. Ta zmiana dzieje się na naszych oczach, widzimy jak powstają samochody, które same przemierzają miliony kilometrów nie powodując wypadków, możemy rozmawiać z telefonem, telewizorem a nawet lodówką, które same zaplanują i wykonają za nas pracę, ale tez dzięki AI i m.in inteligentnej technice obróbki obrazu, tzw deepfake możemy spreparować dowolne przekazy i wypowiedzieć je ustami dowolnych osób. Same boty zaś mówią, że zamkną nas, ludzi, w zoo.

Jedno jest pewne. AI będzie przełomem, który zmieni nasz świat na zawsze. Nie ma już od tego odwrotu. Pytanie tylko czy uda nam się sztuczną inteligencję utrzymać w ryzach i nie sprowadzić wielkiej katastrofy na samych siebie.

Dokąd zmierza świat, jakie czyhają na nas niebezpieczeństwa i czy jesteśmy bliżej początku czy końca spróbujemy odpowiedzieć sobie podczas ten prezentacji.

Sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo | dr Marcin Kowiel, F-Secure

Rozwiązania oparte o metody sztucznej inteligencji wkraczają dynamicznie do wielu aspektów naszego życia. Również w dziedzinie ochrony infrastruktury informatycznej i użytkowników następuje szybki postęp i rozwój. Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje cyberbezpieczeństwo? W trackie prezentacji spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przedstawię przykłady zastosowania sztucznej inteligencji do wspomagania wykrywania złośliwego oprogramowania, ochrony użytkowników i ich urządzeń, detekcji włamań hakerskich oraz reagowania na nie.

Organizacyjnie w skrócie:

  • Kiedy: 13.09.2019, 18:00-21:00
  • Gdzie: siedziba Allegro, ul. Grunwaldzka 182, Poznań
  • Za ile: wydarzenie jest bezpłatne